Kazokinis kadagys „Blue danube“ (Juniperus sabina)

Kadagys „Blue danube“ (Juniperus sabina) – tai krūmas užauga iki 0,3-0,5 m aukščio ir iki 2,5-3,0 m pločio. Kasmet priauga apie 20 cm. Šakos horizontalios, žalios su ryškiu melsvu atspalviu. Visiškai nereiklus, auga bet kokioje dirvoje, saulėje ar pusiau pavėsyje. Tinka dideliuose želdynuose. Kaip ir visų spygliuočių, spalva būna ryškesnė saulėtoje vietoje. Žiemą ar anksti pavasarį spygliai įgauna purpuriškai rusvą atspalvį.

Kadagiai yra dauginami iš gyvų augalo šakelių. Daigeliai auginami vazonėliuose, todėl pasodinti iš vazonėlio į žemę lengvai prigija, nes persodinimo metu šaknys išlieka sveikos, todėl augalų sodinimo sezoniškumas yra nebesvarbus, galima sodinti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Sodinant kadagius yra sukuriamas spalvingas visžalis gyvas kampelis.

Mūsų medelyne taip pat auginami ir kitų rūšių kadagiai: kalniniai kadagiai, uoliniai kadagiai, tarpiniai kadagiai, žvynuotieji kadagiai, šliaužiantys kadagiai, pajūriniai kadagiai, kininiai kadagiai, gulstieji kadagiai.

Kaina visiems priimtina, taip pat dekoratyvinių augalų kainos priklauso ir nuo norimo įsigyti spygliuočių kiekio.