Kadagys „Blue Star“ (Juniperus squamata)

„Blue Star“ – mėlynoji žvaigždė papuoš alpinariumą, atramines sieneles, džiugins akis šalia žengiamų laiptų, prie akmens, ar atminimo vietos... Tai ypatingai vertinamas dėl kompaktiškos, pusrutuliškos lajos ir ryškiai sidabriškai mėlynų spyglių, tai augalas puikiai tinkantis spalviniams deriniams sudaryti.

Kadagiai dauginami iš sumedėjusių augalų gyvašakių. Gyvašakės įsišaknijusios žiemoja ir auga keleta sezonų lauke, adaptuojasi prie gamtos sąlygų. Po to įsišaknijusios juniperus šakelės persodinamos į dvieju litrų konteineriu (vazonėlius). Augalai auginami vazonėliuose dar keleta sezonų. Sodinimo sezoniškumas yra nebesvarbus. Augalas lengvai prigyja ir gerai užauga vidutinio derlingumo lengvame durpės ir priemolio mišinyje iki 0,4 m aukščio ir 0,6 m pločio pusrutulio. Kadagiui „Blue Star“ patinka drėgmė bei yra šviesamėgis, taip pat pasižymi, kad yra atsparus užterštam miesto orui.

Pas mus taip pat auginami ir kitų rūšių kadagiai: kalniniai kadagiai, uoliniai kadagiai, tarpiniai kadagiai, žvynuotieji kadagiai, šliaužiantys kadagiai, pajūriniai kadagiai, kininiai kadagiai, gulstieji kadagiai.

Kaina visiems priimtina, taip pat dekoratyvinių augalų kainos priklauso ir nuo norimo įsigyti spygliuočių kiekio.