Gulsčiasis kadagys „Lime Glow“ (Juniperus horizontalis)

Gulsčiasis kadagys „Lime glow“ (Juniperus horizontalis) – Kiparisinių (Cupressaceae) šeimos spygliuotis. Auga pakankamai lėtai, todėl labai tinkamas sodinti į mažai vietos turinčias erdves. Žemas krūmas. Taurės formos laja. Šis šliaužiantis kadagys užauga iki dešimties-keturiasdešimties centimetrų aukščio ir aštuoniasdešimt centimetrų pločio. Spygliukai šviesiai žali, šakų viršūnėse – citrinos geltonumo. Žiemą lime glow kadagio spygliukai nusidažo auksiniu, gelsvu, bronziniu-rausvu atspalviu.

Tinka sodinti pavieniui ir grupėmis, spalviniams deriniams sudaryti, kompozicijoms su koloninės ar kūginės, svyrančios formos augalais. Gulstieji kadagiai nepamainomi alpinariumų, mulčiuotų plotų dengiamieji augalai. Dera su pušimis, eglėmis, kitais vertikaliais kadagiais, erikiniais (daugiamečiais žoliniais) augalais.

Kadagį lime glow galite iš vazonėlio persodinti į gruntą bet kuriuo metų laiku. Sezoniškumas yra nebesvarbus, – priešingai nei sodinant iškasus iš grunto plikomis šaknimis. Pas mus kadagiai lime glow auginami dviejų litrų konteineriuose.

Kaina visiems priimtina, taip pat dekoratyvinių augalų kainos priklauso ir nuo norimo įsigyti spygliuočių kiekio.