Kalninė pušis

Kalninės pušys (Pinus mugo) – Lietuvos pajūrio, miškuose ir net kopose augantčios pušys. Tai augalas, kuris gali augti nederlingame, sausame dirvožemyje, net ir pustomame smėlyje. Dirvožemis turi būti lengvas, purus, neužmirkęs (tinka nurūgštinta durpė).

Kalninės pušys tinka apsodinti statiems šlaitams, apsauginėms juostoms įrengti, tinka gyvatvorėms, masyvų pakraščiams apsodinti, prie tvenkinių, alpinariumuose. Kalninės pušys pasižymi tuo, kad pakenčia labai didelius žiemos šalčius ir atvirkščiai – kaitrias ir saulėtas vasaros dienas (šviesomėgės). Taip pat jos atsparios užterštam miestų orui, tinkamai prižiūrint – atsparios ligoms ir įvairiems kenkėjams.

Kalninės pušys užauga kaip krūmas, dažnai išauga su daugeliu stiebų 1-3 m, o nuo kamieno išsikeroja iki 1,0 m ilgio šakomis. Pušys išaugintos ir suformuotos Lietuvoje, todėl jos yra visiškai atsparios mūsų Lietuvos klimatui, ir nesvarbu ar įsigyję persodinsite į gruntą ar laikysite vazonuose, nes jos auginamos vazonėliuose, todėl suteikiame šimtaprocentinę prigijimo garantiją, sodinant bet kuriuo metų laiku – priešingai nei sodinti iškasus iš grunto plikomis šaknimis.

Kaina visiems priimtina, taip pat dekoratyvinių augalų kainos priklauso ir nuo norimo įsigyti spygliuočių kiekio.