kalninis kadagys sliauziantis kadagys tujos kadagys sliauziantis tuja gyvatvores uolinis kadagys dauginamos iš šakelių lime glow smaragdas šliaužiantis kadagys lime glow thuja smaragdas saknu sistema
blue arrow kadagys

Kalninio kadagio Blue arrow sodinimas

Yra manoma, kad spygliuočius galima sodinti tik pavasarį, kol prasideda vegetacija ir rudenį, kuomet ji baigiasi. Taip, tai tiesa, jeigu augalas yra raunamas tiesiai iš žemės su dirvožemio gumulu. Bet jeigu kadagys nuo mažos šakelės augo vazonėlyje (konteineryje), tuomet jį galima sodinti ištisus metus, nepriklausomai nuo sezono ar tai pavasaris, vasara ar ruduo. Jeigu ir žiemą žemė nėra sukaustyta šalčio iš vazonėlio drąsiai galima sodinti.

Vazonėlių pranašumas yra tas, kad uolinis kadagys augdamas jame suformuoja šaknų sistemą, o rudenį, prisileidžia naujų šaknų, kuriose yra sukauptos maisto medžiagos pavasariui. Kasant kadagius iš žemės, kad ir su žemės gumulu, šaknys apsiplėšo, nusitrauko, pasižeidžia. Augalas patiria stresą, todėl tais metais paauga labia mažai, kartais net ir visiškai nieko. Išėmus blue arrow kadagį iš vazonėlio, šaknys visiškai nepažeidžiamos, todėl spygliuotis persodintas, kad ir vidurvasary, auga nesustodamas. Svarbiausia, augalą išėmus iš konteinerio (vazonėlio), nesuardyti šaknų sistemos – purtant, rankomis purenant šaknis arba, kaip daugelyje medelynų pataria, šaknis iš šonų supjaustyti mažu peiliuku, kad geriau šaknytųsi, - tai netiesa. Visų šitų priemonių persodinant kadagius blue arrow iš vazonėlių, daryti nereikia ir negalima, suardysite jau suformuota augalo šaknų sistemą ir pakenksite medelio vystymuisi.