kalninis kadagys sliauziantis kadagys tujos kadagys sliauziantis tuja gyvatvores uolinis kadagys dauginamos iš šakelių lime glow smaragdas šliaužiantis kadagys lime glow thuja smaragdas saknu sistema

Spygliuočių apsauga ir priežiūra

Dažnai pastebime, kad kai kurių augalų šakelių galūnėlės vegetacijos metu pradeda ruduoti. O po kelių savaičių jau būna pageltusi ir visa augalo šakelė. Važiuojant, kur nors pakelėse, galima pastebėti, daugiausia tai būna spygliuočiai, spygliai tarp šakelių yra nurudavę. Kai kada augalas pradeda nykti ne iš išorės, bet iš vidaus. Pastebėjus tokius simptomus, nieko nelaukiant, būtina imtis veiksmingų priemonių. Šitokį augalo šakelių gelsvėjimą ir nurudavimą įtakoja grybinės sporos. Šios sporos yra platinamos vėjo pagalba, todėl vienais metais augalai gali atrodyti gražūs ir vešlūs, o kitais metais nebe taip džiugins akis. Taipogi ši grybinė liga neaplenkia ir lapuočių.

Kad taip neatsitiktų su Jūsų kieme augančiais augalais, rekomenduoju augalus nupurkšti fungicidu. Tai preparatas, kuris naikina grybines sporas ir jų šaltinius, susiformavusius ant augalo šakelių. Jo veikimas yra kontaktinis. Pirmą kartą nupurškus augalą fungicidu, rezultatas bus matomas po penkių, septynių dienų. Augalų šakelės nustoja rudavusios, numeta nurudavusias šakeles ir pradeda atsiauginti naujas. Mes augalui taip pat galime padėti iškarpydami ligos pažeistas šakeles. Jeigu pirmą kartą apdorojus augalą preparatu rezultato nematyti, reiškia liga yra įsisenėjusi. Tuomet augalus reikės apdoroti antrą ir trečią kartą.

Prevencinis apdorojimas fungicidu rekomenduojamas atlikti du kartus dekoratyvinių augalų vegetacijos laikotarpiu. Pirmą kartą tai reikėtų padaryti pavasarį nuo gegužės vidurio, o antrą kartą prieš augalui užmiegant, tai būtų rugpjūčio gale.

Kartais augalai yra labai sergantys, juos reikėtų apdoroti du, tris kartus iš eilės kas dešimt dienų.

Jeigu pastebėjote aprašytus simptomus savo kieme, pas mus galite įsigyti veiksmingo fungicido padariniams šalinti.