kalninis kadagys sliauziantis kadagys tujos kadagys sliauziantis tuja gyvatvores uolinis kadagys dauginamos iš šakelių lime glow smaragdas šliaužiantis kadagys lime glow thuja smaragdas saknu sistema

Vietos paruošimas

Naujose sodybose ir jau gyvenamoje sodyboje norisi susikurti dekoratyviniais augalais papuoštą kiemo grožį, pasisodinti žaliaspalvių augalų. Noriu trumpai papasakoti kaip reikėtų paruošti naują vietą, kur bus sodinami Jūsų pasirinkti augalai. Kaip augintojas lankydamas sodybas pastebiu, kad dažnai tos vietos, kur yra numatoma sodinti spygliuočius ar jau yra pasodinti augalai, ne visada yra tinkamai paruoštos, o augalų apačios ir kamienai yra apaugę žole ir piktžolėmis.

Siūlomas dirvožemio paruošimo variantas labiausiai tinka sodinant gyvatvores, bet galima pritaikyti ir atskiroms augalų grupėms. Nesvarbu, ar tai būtų tujų gyvatvorė, uolinių kadagių gyvatvorė, ar kitokių augalų. Gyvatvorės daugiausia yra sodinamos ties sodybvietės riba, todėl pakrasčiuose, kur bus sodinami dekoratyviniai augalai yra gausu piktžolių ir kitokių žolių. Jas rekomenduojame išnaikinti herbicidais, kurių galite įsigyti atvykę pas mus, ar užsisakę. Jūsų nurodytu adresu, atsiųsime paštu. Jeigu nusprendėte sodinti uolinius kadagius blue arrow, smaragdines, piramidines, ar kitokias tujas, galbūt, kalnines pušis, šliaužiančius kadagius, tai žolių išnaikinimas yra būtinas. Visų šių rūšių spygliuočių šakelės, lajos formavimasis, prasideda nuo pat žemės. Įvairios žolės vegetacijos laiku auga labai sparčiai, o sukultūrintas augalas lėčiau. Todėl, augalo apačioje esančios žolės apauga augalo apatinį vainiką ir jis negaudamas saulės šviesos nuruduoja, o nieko nedarant, ir visai nunyksta. Vietos, skirtos spygliuočių gyvatvorei pasodinti, geras paruošimas: pikdžolių išnaikinimas, užtikrins dekoratyvinio augalo sveiką augimą, vešlų šakelių formavimasi nuo pat apačios.