kalninis kadagys sliauziantis kadagys tujos kadagys sliauziantis tuja gyvatvores uolinis kadagys dauginamos iš šakelių lime glow smaragdas šliaužiantis kadagys lime glow thuja smaragdas saknu sistema

Dekoratyvinių augalų, spygliuočių tręšimas

trąšos

Visi norime, kad mūsų kieme ar sodyboje pasodinti dekoratyviniai augalai būtų gražūs ir vešlūs. Todėl nereikėtų užmiršti tinkamai pasirūpinti savo pasodintais augalais. Vienas iš dekoratyvinių augalų priežiūros būdų yra spygliuočių tręšimas.

Spygliuočių priežiūra prasideda tuomet, kada ateina pavasaris ir augalai pradeda vegetuoti, augti. Mūsų Lietuvos klimatinėmis sąlygomis augalų vegetacija prasideda balandžio gale. Todėl labai svarbu augalus aprūpinti reikiamomis maisto medžiagomis. Tai galima padaryti juos patręšiant.

Visų trąšų pagrindą sudaro trys elementai: azotas (N), fosforas(P), kalis (K)

Azotas (N), tai vienas iš svarbesnių elementų, kuris dekoratyviniams augalams padeda gerai augti ir vystytis. Nenaudojant azoto augalai blogai augs ir vystysis, gali įgauti rusvą atspalvį.

Fosforas(P), tai elementas kuris labai reikalingas ir naudingas augalų šaknų sistemos vystymui. Juk patys puikiausiai suprantame, kad kuo geresnė ir didesnė dekoratyvinių augalų šaknų sistema, tuo jie greičiau augs, gražiau ir vešliau atrodys.

Kalis (K), tai elementas, kuris yra atsakingas už maistinių medžiagų transportavimą ir sintetinimą pačiame augale ir augalo ląstelėje. Jeigu spygliuočiai mažai gautų ar visiškai negautų kalio, augalo šakelių kraštai būtų nurudavę, pageltę. Augalas silpnai augintų naujas šakeles ar lapelius.

trąšos spygliuociams

Tačiau tokios trąšos, kurių sudėtyje yra tik trys aukščiau paminėti elementai, dekoratyviniams augalams yra nelabai tinkamos. Jos daugiau pritaikytos varpinėms kultūroms, tokioms kaip žieminis ir vasarinis rapsas, miežiai, kviečiai ir kt.

Tokiems spygliuočiams kaip smaragdinės tujos, kalniniai kadagiai, piramidinės tujos, šliaužiantys kadagiai, uoliniai kadagiai, kalninės pušys, gyvatvorinės tujos, visos kiparisinių augalų šeimos ir augalams, turintiems labai ryškius spalvotus atspalvius rekomenduoju naudoti tirpias vandenyje trąšas su mikroelementais. Atkreipkite dėmesį į tai, kad Jūsų perkamos trąšos būtų be chloro. Mikroelementines trąšas sudaro tokie junginiai kaip boras, varis, cinkas, geležis, molibdenas, manganas ir kt. Trąšos su mikroelementais padeda atsigauti dekoratyviniams augalams po žiemos šalčių ar pavasarinių šalnų, skatina augalo medžiagų pasisavinimo procesus, apsaugo nuo įvairių sporinių ligų. Naudojant mikroelementus rudenį skatinami augalo medėjimo procesai. Laiku sumedėjusios dekoratyvinio augalo šakelės nebijo žiemos speigų, tampa tvirtos.

Pavasarį pradėti tręšti augalus mikroelementinėmis trąšomis rekomenduoju balandžio gale, nes tuomet prasideda augalų vegetacija.Įvairių tujų vegetacija prasideda šiek tiek anksčiau. Kadagių, kalninių pušų, įvairių šliaužiančių kadagių, eglaičių, konikų vegetacija prasideda šiek tiek vėliau.