Parduodu tujas gyvatvorei

Tujos (thuja occidentalis) konteineriuose, karpomos ir nekarpomos gyvatvorei. Mūsų daigyne auginamos tujos: piramidinės tujos, smaragdinės, kūginės, gyvatvorinės, koloninės. Visų rušių ir porūšių tujas dauginame šakutėmis arba sėklomis. Visų rūšių tujas auginame patys. Didesnius kiekius, susitarus, galime ir pristatyti visoje LT. Kainos prasideda nuo pusės euro. Skambinkite, patarsime kuri tujų rūšis tinkamiausia Jūsų sodybai ar kiemui.

smaragd tujos

Tujos "Smaragd"

Daugintos šakelėmis, forma taisyklinga koloninė. Smaragd tujos auginamos vazonuose, kurių dydis yra nuo pusės litro ir iki penkių litrų.

Tujos labai gerai auga normalaus drėgnumo priesmėlio ir lengvo priemolio dirvoje. Mūsų auginamų tujų sodinukai yra kokybiški, augalų šaknų sistema gerai išsivysčiusi, nes auga vazonėliuose.

Kokiais atstumais medelius sodinti skaitykite: Smaragd tujų sodinimas.

Kaip tręšti įsigytus tujų sodinukus skaitykite: Tujų smaragd tręšimas.

gyvatvorinės tujos

Gyvatvorinės tujos

Vakarinės gyvatvorinės tujos – vienas mėgiamiausių Lietuvos želdynų augalų, nes ją lengva auginti, be to, yra labai daug dekoratyviųjų formų. Tujas gyvatvorėms dauginame iš sėklų. Sėklos daiginamos dėžutėse. Po dviejų metų daigeliai persodinami į vazonėlius. Vazonėlyje formuojama šaknų sistema ir auginama kol susiformuoja kūgiškas medelis su vienu kamienu, kurį dengia tankios šakelės. Gyvatvorinių tujų šakalės neilgos, tiesiasi horizantaliai, o ant jų pražangiai išsidėsčiusios plokščios šakelės. Lapai žvynelių formos, šiek tiek blizgančia tamsiai žalia viršutine ir matine šviesiai žalia apatine puse. Patrintos karpomos tujos šakelės maloniai kvepia.

Vakarinė gyvatvorinė tuja, tai augalas, kuris prižiūrimas papuoš kiekvieno namus, suformuota gyvatvorė žaliuos ištisus metus. Gyvatvorė gali būti sodinama nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, nes tujos yra auginamos vazonėliuose (konteineriuose), todėl yra išsaugojama sveika šaknų sistema. Augalas mėgsta rūgštesnę žemę ir drėgmę. Kiekvienas šeimininkas ar šeimininkė pakirpdamas suformuotos gyvatvorės naujų šakelių pirmamečius ugliukus, džiaugsis dekoratyvine tvirta, tankia gyva tvora.

Kaina visiems priimtina, taip pat dekoratyvinių augalų kainos priklauso ir nuo norimo įsigyti spygliuočių kiekio.

tujos piramidines

Piramidinės tujos

Vakarinė tuja piramidinė „Pyramidalis“ – koloniška ar siaurai kūgiška lajos formos tuja. Piramidines tujos dauginamos iš sėklų arba vegetatyviniais sumedėjusiais ūgliais. Po dviejų metų įsišakniję daigeliai persodinami į vazonėlius. Vazonėlyje piramidines tujos formuoja šaknų sistemą ir auga kol susiformuoja medelis su vienu kamienu, kurį dengia šakelės, kurios yra žvyniškos su tamsiai žaliais lapeliais.

Piramidinės tujos sodinamos iš vazonėlio į žemę lengvai prigyja, nes persodinimo metu šaknys išlieka sveikos, todėl augalų sodinimo sezoniškumas yra nebesvarbus, galima dekoratyvinius medelius sodinti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Pasodintos piramidinės tujos užauga iki 3-4 m aukščio, plotis būna apie 0,4-0,6 m. Gerai spygliuočiai auga normalaus drėgnumo priesmėlio ir lengvo priemolio dirvoje. Tinka sodinti pavieniui kaip sodybos dekoratyvinę puošmeną ir gyvatvorėms. Norint suformuoti tankią tujų gyvatvorę geriausia jas sodinti kas 30–40 cm atstumu viena nuo kitos. Pavienius medelius svarbu reguliariai formuoti, tai yra apkarpyti, kad šių lapeliai tolygiai vešėtų ir tankėtų.

Kaina visiems priimtina, taip pat dekoratyvinių augalų kainos priklauso ir nuo norimo įsigyti spygliuočių kiekio.

smaragdine tuja

Smaragdinės tujos (Thuja occidentalis)

Vakarinė tuja „Smaragd“ – Lietuvoje išpopuliarėjusi naujiena dėl savo selekcinių savybių, kadangi nereikia karpyti, nes smaragdinė tuja pati iš savęs yra dekoratyvinė. Smaragdines tujas galima dauginti iš sumedėjusių augalų gyvašakių. Tai dauginimo būdas reikalaujantis daug darbo ir kantrybės. Didžiausia problema – vasaros karščiai ir optimalios drėgmės palaikymas. Smaragdinės tujos gyvašakės gerai įsišaknija per du, tris metus. Tujos gyvašakės gerai įsišaknijusios peržiemoja ir dėžutėse dar auga ne vieną sezoną. Augalai dauginami gyvašakėmis pasižymi tuo, kad išlaiko motininio augalo šimtaprocentinę formą. Tuja pasižymi siaurai kūgiška lajos forma. Smaragdinė tuja užauga iki dviejų, dviejų su puse metro aukščio ir apie penkiasdešimt centimetrų pločio. Žvyniški, sodriai žali, žvilgantys lapai. Kokiais atstumais sodinti smaragdines tujas skaitykite sodinimas.

Smaragdinei tujai patinka normalaus drėgnumo priesmėlio ir rūgštesnės žemės mišiniai. Smaragdinės tujos sodinamos pavieniui ir grupėmis, taip pat eilėmis. Šios rūšies tujos labai tinka gyvatvorėms, nes jų nereikia karpyti. Galima sodinti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, nes tujos yra auginamos vazonėliuose, todėl yra išsaugojama augalo sveika šaknų sistema. Tuja sodinama iš vazonėlio į žemę lengvai prigija, nes persodinimo metu šaknys nepatiria streso. Atraminės šaknys įsikverbia į gruntą įsišaknija, o kuokštinės šaknys (siurbiamosios) lengvai siurbia iš dirvožemio mineralines medžiagas ir vandenį, todėl tuja lengvai auga. Prižiūrima Vakarinė tuja „Smaragd“ per metus paauga iki 50 cm, todėl puikiai tinka gyvatvorėms. Tujas smaragd sodinkite į vieną metrą du vienetus, tai yra kas penkiasdešimt centimetrų.

Ir neužmirškite pavasariais, prasidėjus smaragdinių tujų vegetacijai, jų patręšti. Naudokite bechlores trąšas su mikroelementais ir mineralais. Kaip tręšti tujų sodinukus skaitykite tujų smaragd tręšimas.

Aukščiai ir kaina:

20/30cm - 0,75eur.,

30/40cm - 0,85eur.,

40/50cm - 1,10eur.,

50/80cm - 1,80eur.

80/1,20cm - 2eur.

Susitarus, pristatau Lietuvoje.