Smaragdinės tujos (Thuja occidentalis)

Vakarinė tuja „Smaragd“ – Lietuvoje išpopuliarėjusi naujiena dėl savo selekcinių savybių, kadangi nereikia karpyti, nes smaragdinė tuja pati iš savęs yra dekoratyvinė. Smaragdines tujas galima dauginti iš sumedėjusių augalų gyvašakių. Tai dauginimo būdas reikalaujantis daug darbo ir kantrybės. Didžiausia problema – vasaros karščiai ir optimalios drėgmės palaikymas. Smaragdinės tujos gyvašakės gerai įsišaknija per du, tris metus. Tujos gyvašakės gerai įsišaknijusios peržiemoja ir dėžutėse dar auga ne vieną sezoną. Augalai dauginami gyvašakėmis pasižymi tuo, kad išlaiko motininio augalo šimtaprocentinę formą. Tuja pasižymi siaurai kūgiška lajos forma. Smaragdinė tuja užauga iki dviejų, dviejų su puse metro aukščio ir apie penkiasdešimt centimetrų pločio. Žvyniški, sodriai žali, žvilgantys lapai. Kokiais atstumais sodinti smaragdines tujas skaitykite sodinimas.

Smaragdinei tujai patinka normalaus drėgnumo priesmėlio ir rūgštesnės žemės mišiniai. Smaragdinės tujos sodinamos pavieniui ir grupėmis, taip pat eilėmis. Šios rūšies tujos labai tinka gyvatvorėms, nes jų nereikia karpyti. Galima sodinti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, nes tujos yra auginamos vazonėliuose, todėl yra išsaugojama augalo sveika šaknų sistema. Tuja sodinama iš vazonėlio į žemę lengvai prigija, nes persodinimo metu šaknys nepatiria streso. Atraminės šaknys įsikverbia į gruntą įsišaknija, o kuokštinės šaknys (siurbiamosios) lengvai siurbia iš dirvožemio mineralines medžiagas ir vandenį, todėl tuja lengvai auga. Prižiūrima Vakarinė tuja „Smaragd“ per metus paauga iki 50 cm, todėl puikiai tinka gyvatvorėms. Tujas smaragd sodinkite į vieną metrą du vienetus, tai yra kas penkiasdešimt centimetrų.

Ir neužmirškite pavasariais, prasidėjus smaragdinių tujų vegetacijai, jų patręšti. Naudokite bechlores trąšas su mikroelementais ir mineralais. Kaip tręšti tujų sodinukus skaitykite tujų smaragd tręšimas.

Vazono dydis, sodinuko aukštis ir kaina:

1,5L (C1,5) 30-40cm - 1,00 eur.,

1,5L (C1,5) 40-50cm - 1,20 eur.,

2L (C2) 50-1,20cm - 2 eur.

3L (C3) 50-1,20cm - 3 eur.

5L (C5) 50-1,20cm - 3.50 eur.