Kalninis kadagys

Kalninis kadagys Blue arrow – kiparisinių (Cupressaceae) šeimos spygliuotis. Lyg pieštuko formos siauros koloniškos lajos ir melsvų sidabriškų spygliukų, kurie išbūna visą sezoną ryškūs ir neblėstantys. Dauginamas iš gyvų augalo šakelių. Kalniniai kadagiai pas mus auginami vazonėliuose, todėl sodinti galima nuo ankstyvo pavasario, kai atšyla žemė, iki vėlyvo rudens, kai baigiasi augalų vegetacija. Kokie sodinimo ypatumai ir kaip sodinti kalninius kadagius Jūsų pasirinktoje vietoje skaitykite kadagių sodinimas.

Kalniniai kadagiai užauga apie du, tris metrus aukščio ir apie keturiasdešimt centimetrų pločio medelis. Kadagiai mėgsta vidutinio derlingumo, normalaus drėgnumo dirvą. Koks gruntas labiausiai tinka kalniniams kadagiams skaitykite gruntas kadagiams. Patinka saulės nušviestos vietos, bet puikiai auga ir pusiau pavėsyje. Kadagys blue arrow yra atsparus šalčiams. Želdynuose tinka sodinti pavieniui, ar grupėmis spalviniams deriniams ir kontrastui sudaryti. Blue arrow galima sodinti kompozicijose su žemaūgiais, plačiai besišakojančiais ar rutulišką lają turinčiais augalais. Formuojant gyvatvorę iš uolinių kadagių pasižymės ypatingu išskirtinumu ir spalvine gama. Svarbu, kad augalo vegetacijos laikotarpio metu netrūktų maistinių medžiagų, kurios padėtų kadagiams augti visą sezoną. Joms papildyti būtinai naudokite trąšas. Kad Jūsų uoliniai kadagiai išliktų gražūs, naudokite apsaugos priemones. Kadagių gyvatvorė turi didelį pranašumą žiemą, nes jos neišlaužo sniegas.

Daugeliui kyla klausimas - tai kokiu atstumu reikia sodinti blue arrow kadagius. Nuomonių esame išgirdę įvairių. Apie mūsų siūlomus ir rekomenduojamus sodinimo atstumus skaitykite atstumai tarp kadagių.

Kaina visiems priimtina, taip pat dekoratyvinių augalų kainos priklauso ir nuo norimo įsigyti spygliuočių kiekio.